A menopauza leggyakoribb tünetei a hőhullámok és az éjszakai izzadás. Ezek a tünetek szinte minden klimaxba lépő hölgynél jelentkezhetnek. A változókori hőhullámok rendszeressé válása az ösztrogén hormon hiánya miatt alakul ki. Hiszen a hormonális változások miatt az ösztrogén hormon szintjének csökkenése különböző agyi területek aktiválását eredményezi. Ez pedig a hajszálerek tágulásához, vérnyomás-emelkedéshez és szapora pulzushoz vezethet.
Mely esetekben valószínűbb a klimaxos hőhullámok megjelenése?
A gyakori menopauza alatti izzadás, hőhullámok kiváltó tényezői a következők lehetnek:
- Dohányzás
- Túlzott alkohol-, koffein- és cukorfogyasztás
- Stresszes életmód
- Idegesség, szorongás – depresszióra hajlamos életmód
- Meleg hőmérsékletű környezet, például szauna, szolárium vagy a nagy nyári melegek
- Menstruáció korai elmaradása
- Forró, fűszeres ételek fogyasztása
- Méheltávolítás
- Étrend-kiegészítő tabletták szedése
A változókori hőhullámok tünetei
A hőhullám érzete rendkívül sajátos, nagyban különbözik attól, amit egyszerű, meleg miatti izzadáskor érzünk.
A hőhullámokra jellemző tünetek:
- Szabálytalan szívverés és pulzus, hirtelen jelentkező heves szívdobogás. Ezek a jelenségek annak ellenére, hogy általában csupán néhány másodpercig tartanak, rendkívül kellemetlenek lehetnek.
- Váratlanul jelentkező intenzív hőérzet. Ennél a tünetnél az észlelhető, hogy a testet, szervezetet pillanatok alatt forróság érzet önti el. Főként a fejen, arcon, nyakon és felső testen jelentkező probléma.
- Verejtékezés, izzadás. Ez főként a fejen, nyakon és a hónaljnál fellépő probléma. Lehet enyhe fokú, amikor csak néhány izzadságcseppet észlelünk, de lehet súlyosabb is, amikor az egész testet leveri a víz.
- Hidegrázás. Az intenzív hőérzetet követően gyakran jelentkezik hidegrázás.
- Egyéb jellemző tünetek. Ritkán, de előfordul az is, hogy a hőhullámokat fejfájás, hányinger és szédülés kíséri.
A változókori hőhullámok kezelése
Sajnos mivel ez a probléma a menopauza velejárója lehet, így a megszüntetésére nem igen van mód. Amit tehetünk, az az, hogy csökkentjük a hőhullámok kialakulásának esélyét, minimalizálva ezzel a kellemetlenségeket.
Mint minden egyéb menopauzát érintő tünetnél, a hőhullámok esetében a legfontosabb, amit tehetünk, a megelőzés. Nőként érdemes már 35-45 éves korunk között előre tekintően eljárni az életmódunkkal kapcsolatban. Ezzel ugyanis elérhetjük, hogy a lehető legkésőbb következzen be a menopauza, a legenyhébb tünetek kíséretében. Fontos, hogy megtegyük a megfelelő lépéseket táplálkozási szokásaink és testmozgás tekintetében.
Azoknál a nőknél, akiknél a hőhullámok már megjelentek és problémát jelentenek, a megelőzés természetesen nem opció. Nekik a tünet enyhítésére kell koncentrálniuk.
A leghasznosabb tippek a változókori hőhullámok ellen:
- Életmódváltás
- Egészséges táplálkozás
- Testmozgás
- Stresszmentes életmód
A változókori hőhullámok megelőzése vagy enyhítése Kriston Intim Tornával
A Kriston Intim Torna egy olyan módszer, amely képes megelőzni, vagy enyhíteni a menopauzával járó hőhullámok okozta nehézségeket.
A Kriston alaptréningen elhangzottak segíthetnek feltérképezni a változókori tünetek hátterében megbúvó érzelmi okokat. Ez a felismerés segíthet abban, hogy eljuss a megoldáshoz és magad mögött hagyhasd a menopauza okozta hőhullámok kellemetlen tüneteit.
Ha részletesebben megismernéd a Kriston Intim Torna előnyeit, kattints a linkre: Kriston Intim Torna ® Nőknek.