Ági története
Az összefoglaló Ági jóváhagyásával jött létre, aki ezt írta:
„Teljesen jó amit írtál. A tornát továbbra is csinálom, átlag heti 2 alkalommal, a tanultak alapján. Sokaknak javasoltam már, hogy csatlakozzanak a csapatodhoz, hozzád.
Nyíltan beszélek kolléganőimmel, barátnőimmel, nem kérdezek, csak mesélek. Ők jönnek később hozzám, hogy hova forduljanak.”
Intim tünetek
Bő 3 évvel ezelőtt vette észre, hogy méhsüllyedése és hólyagsérve van. A süllyedés megnehezítette Ági mindennapjait, mert csak úgy tudott székletet üríteni, hogy be kellett nyúlnia a hüvelyébe, hogy a hátsó falat megtudja mozdítani, és tudjon üríteni.
A nőgyógyásszal való beszélgetés után úgy döntött, hogy nem akar műtétet, mert az orvos őszintén elmondta neki, hogy a műtét sem biztos, hogy végleges megoldás lesz.
Vérző aranyér, tág hüvely is az intim tünetek közé tartozott. A nőgyógyász szerint a hüvelyének semmilyen tónusa nem volt.
Ahogyan Ági fogalmazott, szex közben sem azért pisil be az ember lánya, mert az annyira jó.
Gyakorlások
Kezdetben önállóan gyakorolt, de most már 2. éve rendszeresen velem és a csapattal. Volt egy kisebb kihagyás, azt hitte csinálja majd egyedül is, de abbahagyta, ezért inkább visszatért közénk.
„Nem iszunk, nem dohányzunk, nincs tartozásunk. Ezt a havi 18.900 forintot magamra szánom, és ha még a műtétet is el tudom kerülni az végképp jó lesz.” – mondta Ági a férjének.
Korlátlan bérlettel közel 2 éve hetente 4x gyakorol. Rendszeresen velünk tart online.
Eredmények
Szerinte az intimtorna jótékony hatásaként nagyjából fél év alatt megszűnt a vérző aranyere. Korábban sokszor kúpot krémet használt, de azok nem segítettek.
Egy éve volt nőgyógyászati kontrollon annál a doktornőnél, akivel korábban a műtétről beszélgettek. Az orvos szerint teljesen korrekt állapotban van. Egy év rendszeres gyakorlással érte el, hogy a húgyhólyag lejjebb van ugyan, de már nem jelenik meg a hüvelybemenetnél, nem lóg ki.
A méhszáj jóval feljebb van, mint korábban.
A hüvely tónusosabb lett.
Összehasonlításképpen Ági elment egy másik nőgyógyászhoz is, akinek elsőre nem mondta el, hogy ő rendszeresen végzi a Kriston Intim Torna gyakorlatokat és azt sem, hogy korábban műteni akarták. A vizsgálat során osztotta meg csak az orvossal, hogy ő intimtornázik. Az orvos mondta neki, hogy ez látszik, és javasolta neki az intimtorna folytatását.kra történt, de Anita történetéből is jól látszik, hogy a rendszeresség változáshoz segítette őt is.
Motiváció
„Nem akarok műtétet és szeretnék visszatérni az uszodába is.”
„Korábban az unokám tologatása közben éreztem, hogy mindjárt bepisilek. Ez is teljesen megszűnt. Motivál, hogy 10 év múlva is akarok az unokámmal játszótérre menni és nem akarok bepisilni.”
„Soha nem szoktam futni busz után, de a múltkor mégis futottam, és örömmel konstatáltam, hogy nem pisiltem be. Apró örömök 😊„
Szeret velem és a csapattal online tornázni. Szereti a nyíltságot, és hogy tudunk intim tünetekről őszintén beszélni.
Örül annak, hogy mondom az alternatívakat, és nem lombozom le, ha valami nem megy elsőre. Szereti, hogy felhívom a figyelmét arra is, hogy az érzetre figyeljen oda.
Üzenet a nőtársaknak
„Inspiráló, hogy együtt csináljuk. Az meg pláne, hogy hallom, hogy másnak is sikerült változást elérni, érzem, hogy nekem is sikerült már. A közösség ereje sokat segít.”
„Fontos a kitartás és fontos a rendszeresség.”
„Bízom magamban, bízom benned, bízom a módszerben. Lányok, asszonyok intimtornázzatok! „